AoW ruší všechny své akce a oznamuje hibernaci společnosti

AoW ruší všechny své akce a oznamuje hibernaci společnosti

Milí fanoušci AoW,

je mi to upřímně líto, ale musím vás velmi nerad a s opravdu těžkým srdcem informovat, že plánovaná wrestlingová akce AoW: Horizons v sobotu 3. října se RUŠÍ, a to na základě aktuálních opatření, která denně přibývají nejen ve vztahu k České republice, ale rovněž k okolním zemím. Informace o vrácení peněz za nákup vstupenek se dočtete na konci tohoto příspěvku v oddělené sekci.

Dělali jsme, co jsme mohli, abychom tuto akci udrželi naživu i přes veškeré možné překážky, které se objevily. Kromě nedávných a pochopitelných obav zákazníků ze zakoupení vstupenek na akci v blízkém budoucnu totiž navíc nebylo vůbec jasné, zda slovenská polovina našeho organizačního týmu a tím pádem i zápasníci budou moci dorazit. Následně zasáhla první zásadní rána na konci září, kdy jsme definitivně přišli o možnost využít na akci své maďarské přátele, na kterých máme postavenu podstatnou část našich show. Ani to nás vůbec nezlomilo, naopak jsme tvrdě zamakali a díky skvělým vztahům a kontaktům jsme byli schopni za velmi krátkou chvíli získat více než adekvátní náhrady, z nichž některé ještě ani nebyly doposud oznámeny a logicky nyní už ani nebudou.

Nejvíce jsme se obávali omezení kulturních a sportovních akcí v České republice na maximálně 100 lidí, když jsme bedlivě sledovali aktuální vývoj, jelikož to by nás jistojistě odřízlo od možnosti pořádat pro vás wrestlingové akce. A přestože takové omezení ještě může přijít a vypadá to, že to tím směrem půjde, tak nás definitivně zlomilo středeční oficiální oznámení z Německa, které umístilo Prahu na seznam rizikových oblastí a tím pádem pro nás nepřekonatelným způsobem znemožnilo využít německou stranu, která je pro nás ještě zásadnější než ta maďarská i s ohledem na pravidelné dovážení ringu z této země. Jakákoliv povinná karanténa a testování po návratu zpátky do Německa je totiž pro naše tamní zápasníky nepřekonatelnou překážkou vzhledem k tomu, že vedou normální život a drtivá většina z nich chodí normálně do práce, a to všechno by bylo kvůli jednomu krátkému výletu významným způsobem narušeno a na to logicky a pochopitelně nikdo nepřistoupí. Jako promotér se cítím být zodpovědný vůči všem zúčastněným stranám – AoW, fanouškům i vystupujícím.

Tato aktuální kombinace je pro nás momentálně fatální a ani náhodou nejsme schopni za těchto podmínek uspořádat show ve standardu, na jaký jsme zvyklí my a na jaký jste zvyklí vy. Nehledě na to, že za současné situace nelze absolutně nic plánovat, předpokládat, a jak už jsem předeslal výše, vše se může přetočit ještě k horšímu, nikoliv k lepšímu. I kdyby se nějakým způsobem situace třeba do měsíce „zlepšila“, stále se nacházíme v nejisté a rizikové době, která zabraňuje nám organizátorům cokoliv konkrétně plánovat s vědomím, že to proběhne. Jelikož vám nechci nikdy mazat med kolem pusy, zatajovat důležité informace nebo dokonce zadržovat peníze ze vstupného a doufat v nějaký abstraktní termín v budoucnu, raději před vámi předstoupím takto upřímně a na férovku – zkrátka tak, jak to je.

Pro mě je to osobně velmi obtížné něco takového v hlavě zpracovávat, protože jsme letos museli zrušit Bratislam na Slovensku, na který jsme se hrozně moc těšili a měla to být první wrestlingová vlaštovka, která vyletí u našich sousedů. V létě jsme chtěli rozjet vlastní akademii, která ze známých důvodů vzniknout nemohla, a teď rušíme další akci, která po úspěšné Upside Down vypadala ve své první verzi hodně našlapaně a po nečekaném restartu soupisky vypadala i karta s úplně novými jmény skvěle. Bohužel nic z toho se neuskuteční a co je ještě smutnější – nedokážu vám nyní garantovat vůbec nic. Jedno vím jistě – do konce roku 2020 určitě nebude žádná akce od AoW.

Protože nejsem schopen zaručit konkrétní budoucnost v současné době a nemohu vydat ani přibližné termíny v roce 2021, musím na neurčito celou AoW uložit ke spánku. Na jak dlouho to bude, vůbec nikdo netuší. Bude to určitě do doby, než se prostředí pro pořádání akcí podobného typu v naší zemi a i těch okolních zklidní natolik, že bude možné alespoň něco plánovat. Nechci vám tady nic slibovat, jestli bude akce v lednu, dubnu nebo rovnou říkat, že AoW končí. Za sebe bych se hrozně rád vrátil k wrestlingovým akcím, ale za daných okolností to prostě není možné. Malé skupinky, jako je ta naše, zkrátka likviduje neustálé organizování a následné rušení. Nemůžeme si to dovolit ze žádných důvodů. Takže věřím, že se AoW vrátí, až se situace uklidní a bude nějakou dobu stabilní, abyste se vy cítili v pohodě a my vám mohli naservírovat tu nejlepší možnou verzi, co dokážeme.

Proto bych nyní rád na tomto místě poděkoval všem. Chtěl bych poděkovat vám, fanouškům, kteří jste se stali nedílnou součástí AoW Shows, dělali jste absolutně úžasnou atmosféru a především jste vytvořili komunitu, která k sobě získávala úplně nové lidi. Za roky podpory tohoto našeho bláznivého cirkusu vám patří obrovské poděkování, protože bez vašeho nakupování vstupenek, merchandise a občerstvení bychom nebyli schopni pokračovat dál.

Dále bych chtěl poděkovat všem wrestlerům, rozhodčím a osobnostem, kteří byli součástí představení za posledních pár let. Mám velkou radost z toho, že zápasníci se tady cítili výborně, byli tu spokojeni, rádi se sem vraceli a vytvořili si s námi takové pěkné pouto, které nebylo jenom o obchodním partnerství, ale o dosažení nějakého společného cíle. Zápasníci tu předváděli některé vynikající zápasy, zapojovali se do různých zajímavých příběhů, a především tvořili umění přímo před vámi a také často i s vámi. S velkou pokorou mohu říci, že jsem velmi rád za vztahy, jaké mám s našimi pravidelnými zápasníky.

Ohromné poděkování také patří týmu, který se za poslední roky etabloval, lehce proměnil, malinko rozšířil, ale především stmelil. Bez Franka bych si žádnou show nedokázal vůbec ani představit, dělá úžasnou a často neviditelnou práci pro AoW. Dále děkuji Robertovi, se kterým spolupracuju už hodně dlouho. Naše grafička Dahlien je fantastický kreativní motor, který může za všechny skvělé práce na trikách, plakátech a celkově grafikách. AoW Crew je poté jádro všech akcí Art of Wrestling. Bez těchto nadšenců, kteří se od rána do večera předřou, dělají to s úsměvem na tváři a s nadšením, co se pak večer z toho vytvoří – bez nich by to rozhodně nešlo, a právě členové Crew jsou přesně ukázkou toho, co je srdcařina. Stejně tak patří velké poděkování našemu technickému zázemí pod vedením Zdennyho, Filipa a Davida Sekerky. Tahle trojice spolu se svými pomocníky totiž dokáže přeměnit KD Krakov na úžasně funkční prostor, který má tolik možností, že je každou akcí stále ještě rozpínáme víc a víc.

Musím poděkovat i našim stálým partnerům jako Pivovar Lužiny, ALI 21, Český červený kříž, Ticketstream a předtím i mnohým dalším, kteří s námi třeba i jednorázově spolupracovali a nějak se nám snažili pomoci se zviditelnit.

Užili jsme si spolu spousty krásných okamžiků a tohle ode mě vnímejte jako takové prozatímní sbohem. AoW oficiálně ukládám ke spánku, ale upřímně věřím, že se ještě někdy uvidíme.

Mějte se moc krásně, ještě jednou všem děkuji za podporu a klaním se vám.

S úctou

Michal Petrgál
majitel AoW

INFORMACE K REFUNDACI VSTUPENEK Z TICKETSTREAMU
Vstupné se vrací v místě zakoupení. K uplatnění nároku na vrácení vstupného zakoupeného online a hladký průběh procesu refundace využijte, prosíme, webového formuláře zde: https://www.ticketstream.cz/stranka/refundace

Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se ozvat i přímo mně na e-mail info@artofwrestling.cz nebo telefonicky 777 801 681.